W pierwszej kolejce sezonu 2017/2018 przegrywamy na wyjeździe w Siedlance z Błękitnymi 3:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Nowak Paweł oraz Hajduk Michał. Okazja do rehabilitacji za dzisiejszy mecz już w niedzielę.

Od pierwszego gwizdka to nasza drużyna próbowała narzucić swój styl gry. Byliśmy drużyną która częściej utrzymywała się przy piłce i stwarzała więcej sytuacji podbramkowych. Jedna z akcji przyniosła nam bramkę. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Nowak . Piłka po jego strzale po drodze odbiła się od jednego zawodnika gospodarzy i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza. Na podwyższenie wyniku swoje szanse mieli Tomczyk oraz Trela. Strzał pierwszego dobrze sparował na rzut rożny bramkarz a drugi nieznacznie pomylił się strzałem z dystansu. Co nie udało się nam udało się gospodarzom. Na minutę przed końcem niezdecydowanie naszej defensywy wykorzystał pomocnik gospodarzy. Obsługuje dobrym podaniem lepiej ustawionego partnera który w sytuacji sam na sam nie pomylił się i doprowadził do remisu. Chwilę po stracie bramki sędzia spotkania zakończył pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:1.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku. Po jednej z kontr nasz  bramkarz odbija strzał z pola karnego jednak dobitka okazuje się skuteczna. Po strzeleniu gola gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie wykorzystując nasze błędy. Najlepszą okazje miał napastnik Błękitnych który mając przed sobą pustą bramkę nie trafia w światło bramki. Ta okazja zemściła się w drugiej części drugiej połowy. Idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Tomczyka na bramkę zamienia  Hajduk, który pewnie pokonuje bramkarza strzałem z głowy. Chwilę po strzeleniu wyrównującego gola idealna sytuacja do wyjścia na drugie prowadzenie w tym meczu. Żak mając przed sobą bramkarza lobuje go jednak piłka zatrzymuje się na górnej siatce bramki. W końcówce spotkania sędzia wskazał na wapno po faulu Przemka Franuszkiewicza. Zawodnik gospodarzy pewnie wykonał rzut karny i ustanowił wynik końcowy 3:2.

BŁĘKITNI SIEDLANKA – KORONA 3:2 (1:1)

skład: Paweł Franuszkiewicz  – Sadecki, Hajduk, Przemysław Franuszkiewicz, Kwaśnik – Gawroński (Gruszka), Tomczyk, Tęcza , Trela – P. Nowak , J. Żak

strzelcy: 1:0 P. Nowak, 1:1 zaw. gospodarzy, 2:1 zaw. gospodarzy, 2:2 Hajduk, 3:2 zaw. gospodarzy