W pierwszym spotkaniu 9-kolejki o mistrzostwo A-klasy w sezonie 2017/2018 pokonujemy zespół Czarnych Trześń na wyjeździe 3:2. Bohaterem meczu został Patryk Kopeć, który po przerwie pojawił się na boisku i strzelił dwie decydujące bramki.

Trener w tym meczu nie mógł skorzystać z naszych podstawowych napastników: Pawła Pogody oraz Pawła Nowaka. Do składu powrócili Paweł Franuszkiewicz oraz Piotrek Majdański. Mimo choroby zagrali Hubert Kwaśnik oraz Przemek Hajduk.

Od początku spotkania widowisko stało na dobrym poziomie. Żadna z drużyn nie cofnęła się w tyłach i każda próbowała swoich sil w ataku. Niestety w 13-minucie zbyt krótkie piąstkowanie naszego bramkarza wykorzystują gospodarze gdzie wykonują ponowne dośrodkowanie w pole karne i z pięciu metrów zawodnik Czarnych strzela główką nie do obrony. Odpowiedź Korony mogła być natychmiastowa, lecz gospodarze mieli sporo szczęścia. Najpierw strzał Przemka Hajduka zatrzymuje się na słupku a w drugiej indywidualnej akcji Przemek strzela minimalnie obok słupka. Jednak co się nie udało Przemkowi udało się Damianowi Tęczy, który strzelił pewnie z pola karnego i doprowadził do remisu. Do przerwy wynik 1:1.

W przerwie meczu trener zdecydował się na jedną zmianę. Jakuba Żaka zastąpił na placu gry Patryk Kopeć. Patryk okazał się czarnym koniem w naszej drużynie. Już minutę po przerwie w swoim pierwszym kontakcie z piłką wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie wykorzystując bardzo dobre dośrodkowanie wyróżniającego się w tym meczu Przemka Hajduka. Po strzelonej bramce nasza drużyna zaczęła przeważać. Swojego szczęścia próbował Mariusz Nowak strzelając z dystansu, gdzie bardzo mocno postraszył bramkarza Czarnych. W końcówce spotkania gospodarze przycisnęli. Po jednej z koronkowych akcji niepilnowany pomocnik Czarnych strzela z bliskiej odległości i doprowadza do remisu. Mimo straconej bramki nasza drużyna nie załamała się i gdy gospodarze oraz miejscowi kibice jeszcze nie zdążyli się nacieszyć ze strzelonej bramki , Patryk Kopeć ponownie ich uciszył. Patryk minutę po straconej bramce, wykorzystał dobre podanie i z 15-metrow uderzył tuż przy słupku gdzie ponownie wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Mimo kolejnych prób gospodarzy nasza drużyna do końca spotkania nie popełniła już żadnych błędów i zwyciężyła na trudnym terenie. Tym samym bezcenne trzy punkty trafiają na konto Korony.

CZARNI TRZEŚŃ – KORONA MK 2:3 (1:1)

skład: Paweł Franuszkiewicz  – Majdański, M. Hajduk, Przemysław Franuszkiewicz, Kwaśnik – M. Nowak, Tęcza, P. Hajduk (Koń), J. Żak (P. Kopeć) – Trela (Tomczyk), Gawroński (P. Sadecki)

strzelcy: 0:1 zaw. gospodarzy, 1:1 D. Tęcza, 1:2 P. Kopeć, 2:2 zaw. gospodarzy, 2:3 P. Kopeć

Dziś kolejne spotkanie rozegrali nasi juniorzy. Juniorzy rozgromili drużynę z Dzikowca 10:1 na wyjeździe i umocnili się na pozycji lidera w swojej grupie. Wielkie gratulacje.

Juniorzy – Tabela, Wyniki, relacja z meczów w zakładce Juniorzy.