Wielkie biało-czerwone święto w akompaniamencie hymnu narodowego uświetnili także żółto-niebiescy pokonując w Olchowej miejscową Olchovię 1:2

Wygrywamy spotkanie po słabszej pierwszej połowie. Zdecydowanie lepiej nasza gra wyglądała po przerwie, co przełożyło się na więcej sytuacji bramkowych z czego wykorzystaliśmy dwie i zainkasowaliśmy bardzo ważne trzy punkty.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Po rzucie rożnym niepilnowany zawodnik na jedenastym metrze, skierował piłkę do naszej bramki. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie jednak nie wykorzystali 100-procentowej sytuacji. Dla naszej ekipy dogodną sytuację zmarnował Durak, który zbyt lekko uderzył i bramkarz nie miał problemu z obroną.

Po przerwie szybko doprowadzamy do remisu. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, Dawid Bartkiewicz doprowadza do remisu wykańczając akcję zespołową. Po strzelonej bramce stwarzaliśmy kolejne sytuacje. Najlepszą szansę miał Pogoda, lecz minimalnie przestrzelił. Dziesięć minut przed końcem spotkania, strzelamy drugą bramkę. Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego wcześniej wprowadzanego Gawrońskiego i Durak wyprowadza nas na prowadzenie, którego nie oddajemy do końca spotkania. Gospodarze w drugiej części największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry, jednak żadnego z nich nie potrafili zamienić na bramkę.

Olchovia Olchowa – Korona MK 1:2 (0:1)

skład: Paweł Franuszkiewicz – H. Kwaśnik, Przemysław Franuszkiewicz, D. Płoch, H. Sadecki (B. Gawroński) – P. Sadecki, D. Tęcza, K. Tomczyk, D. Bartkiewicz (Ł. Rojek) – A. Durak (P. Kopeć), P. Pogoda

strzelcy: 1:0 zaw. gospodarzy, 1:1 Dawid Bartkiewicz, 1:2 Aleksander Durak