W 18-ej kolejce przywozimy z Czarnej trzy punkty. Po bardzo dobrym spotkaniu, pokonujemy zasłużenie zespół gospodarzy 2:1. Obie bramki zdobył Patryk Trela.

Spotkanie rozpoczęło się najlepiej jak mogło dla naszej drużyny. Już pierwsza nasza składna akcja, kończy się bramką autorstwa Patryka Treli. Po chwili kolejna szansa Patryka Treli, jednak przenosi piłkę nad poprzeczką z bliskiej odległości. Gospodarze odpowiedzieli strzałem z głowy, jednak bardzo dobrze interweniował nasz bramkarz – Sebastian. Kolejne swoje szanse mieli nasz kapitan – Damian Tęcza, Piotr Sadecki oraz Dariusz Michałek, lecz brakowało precyzji przy wykończeniu. Gospodarze odpowiedzieli kontrą, ale w sytuacji sam na sam górą był nasz bramkarz. Pod koniec pierwszej połowy podwyższamy prowadzenie za sprawą Patryka Treli, który wykańcza zespołową akcję. Do przerwy prowadzimy zasłużenie z gospodarzami.

Po przerwie przez pierwsze dwadzieścia minut żaden zespół nie stworzył dobrych okazji. Była to bardziej walka w środkowej części boiska. W 70-minucie nastąpiła pierwsza kontrowersja. Przy strzale Sebastian Serafina, obrońca zatrzymał piłkę ręką, która powiększyła obrys ciała zawodnika, lecz gwizdek arbitra głównego milczał. W 85-minucie niestety tracimy bramkę bo ewidentnym błędzie arbitra głównego. Piłka po wybiciu w aut przez zawodnika gospodarzy powinna należeć do nas, niestety arbiter główny zdecydował inaczej (decyzja o tyle dziwna, ponieważ arbiter główny był od tej sytuacji zaledwie kilka metrów dalej). Daleki wrzut z autu w nasze pole karne, sytuacyjny strzał i piłka po rykoszecie wylądowała w bramce strzeżonej przez Sebastiana Franuszkiewicza. Mimo ofiarnych prób gospodarzy, wynik nie ulega zmianie i trzy punkty jadą do Majdanu Królewskiego.

W przeciągu całego spotkania odnosimy zasłużone zwycięstwo. Wynik spotkania powinien zostać ustalony już do przerwy, lecz brakło skuteczności bod bramką gospodarzy. Brawa dla całej drużyny, która po bardzo słabym spotkaniu z Kolbuszowianką, gdzie straciliśmy dwa punkty, pokazała się z bardzo dobrej strony.

Kolejny raz wielkie podziękowania dla naszych wiernych kibiców, którzy pojawili się w Czarnej.

Za tydzień ostatnie spotkanie w tej rundzie. Do Majdanu Królewskiego przyjeżdża zespół z Pustkowa. Już dziś serdecznie  zapraszamy na to spotkanie.

Czarnovia Czarna – Korona MK 1:2 (0:2)