W 22-kolejce przegrywamy na własnym terenie z zespołem z Huciny 2:3. Obie bramki zdobył dla naszego zespołu zdobył Paweł Pogoda, który pokonał bramkarza gości strzałem głową oraz pewnie wykonał rzut karny.

Do przerwy goście prowadzili 0:1. Jedyna bramka w pierwszej połowie padła po dość kontrowersyjnym rzucie karnym podyktowanym przez głównego sędziego zawodów. Najlepsze okazje Korona do strzelenia bramki miała w początkowych minutach spotkania, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki.

Po mocnych słowach w szatni w przerwie meczu od naszego trenera, szybko wyrównaliśmy. Strzelcem bramki wyrównującej został Paweł Pogoda. Po strzelonej bramce Korona mogła szybko strzelić drugą bramkę i wyjść na prowadzenie. Po zgraniu piłki głową przez jednego z naszych zawodników, Paweł Nowak miałby przed sobą tylko bramkarza, jednak źle przyjął piłkę która ostatecznie wylądowała za linią końcową boiska. Niestety niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Jedna z kontr gości i technicznym strzałem w górny róg tuż przy słupku z 16-metrow napastnik gości wyprowadza swoją drużynę na kolejne prowadzenie. Po straconej bramce nasza drużyna nie mając nic do stracenia zaatakowała większą ilością graczy. Podjęcie takiego ryzyka wiązało się z nadzianiem na liczne kontry. Po jednej z takich kontr goście strzelają trzecią bramkę. Nadzieje na korzystny rezultat dał jeszcze Paweł Pogoda, który w 90-miucie wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie gry piłkę na wagę remisu miał Przemysław Hajduk, jednak piłka po jego strzale głową minęła prawy słupek bramkarza gości.

Nie poddajemy się! Walczymy dalej! Okazja do rehabilitacji już w czwartek.

KORONA MK – LKS Hucina 2:3 (1:0)

skład: Paweł Franuszkiewicz – H. Kwaśnik, Przemysław Franuszkiewicz, M. Hajduk, P. Majdański – P. Hajduk, D.Tęcza, K. Tomczyk (P. Sadecki) , P. Nowak (M. Nowak) – P. Pogoda, P. Trela (B. Gawroński)

strzelcy: 0:1 zaw. gości, 1:1 Paweł Pogoda, 1:2 zaw. gości, 1:3 zaw. gości, 3:2 Paweł Pogoda

Zwycięstwem zainaugurowali rundę wiosenną nasi Juniorzy Korona Majdan Królewski. Podopieczni Gawrońskiego rozgromili na wyjeździe Ostrowy Baranowskie 7:0

Ostrovia Ostrowy Baranowskie (Juniorzy) – KORONA MK (Juniorzy) 0:7 (0:0)

skład: D. Pogoda – M. Rząsa, K. Pyra, D. Kucwaj, M. Gołąbek – H. Sadecki, Ł. Rojek, K. Wolan (M. Rębisz) – P. Wilk, M. Pyryt (K. Gruszka), P. Wanat

strzelcy: 0:1 H. Sadecki, 0:2 H. Sadecki, 0:3 D. Kucwaj, 0:4 D. Kucwaj, 0:5 P. Wanat, 0:6 K. Gruszka, 0:7 P. Wanat